Refleksologia twarzy

Refleksologia twarzy i głowy to terapeutyczny masaż polegający na uciskaniu odpowiednich punktów oraz stref na powierzchni twarzy i głowy, ich celem jest rozpoznanie i rozpracowanie zastojów energetycznych oraz głęboka relaksacja organizmu.

Refleksologia jest bardzo skuteczną formą terapii, działa przez pobudzenie mechanizmów regulacyjnych organizmu do samo leczenia. Techniki używane w refleksologii są delikatne a zarazem bardzo precyzyjne, masaż odpowiednich punktów, które maja na celu pobudzenie odruchów nerwowych oraz stref na twarzy i skóry głowy. Stymuluje to mózg poprzez system nerwowy do wysyłania impulsów, które bezpośrednio wpływają na konkretne części ciała i pomagają wyrównać potencjał energetyczny (chi).

Większość moich klientów doświadcza stanu głębokiego relaksu podczas zabiegu, dzieje się tak ponieważ wydzielane są endorfiny które uspokajają umysł wywołując głęboki stan odprężenia, co pomaga złagodzić wiele objawów stresu i zmęczenia codziennego dnia. Trochę przez przypadek okazało się ze refleksologia twarzy ma silne właściwości odmładzające i ujędrniające. Dzieję się tak dlatego, że w czasie masarzu intensywnie stymulowany jest przepływ krwi i limfy co sprawia że z każdym zabiegiem cera staje się coraz bardziej promienna. Co zaobserwowałam podczas mojego wieloletniego doświadczenia z klientami to, że wielu z nich udaje się osiągnąć stan głębokiego relaksu, który przyczynia się do złagodzenia napięć i daje poczucie lepszego samopoczucia, pozwala znacznie lepiej radzić sobie ze stresem, obawami, depresyjnymi myślami lub ciągłymi problemami zdrowotnymi. Zauważyłam również, że kombinacja zabiegów refleksologii stóp oraz twarzy określana jest przez moich klientów jako „całkowita błogość relaksu”, ma znakomity wpływ zarówno na zdrowie jak i samopoczucie. Ponadto, w swojej praktyce miałam okazje pomóc złagodzić dolegliwości związane z depresją, nerwicami, dolegliwościami układu trawiennego (zaparcia, problemy wątrobowe, zapalenia pęcherzyka żółciowego oraz wiele innych), ciągłymi infekcjami zatokowymi, alergiami lub też chronicznymi infekcjami górnych dróg oddechowych.

Refleksologia twarzy jest zabiegiem łagodnym i bezpiecznym, jest odpowiedni dla każdego, zarówno dla osób starszych jak i dzieci.
Napisz do nas i umów się na wizytę.
Sprawdź cenę tej usługi
Script logo
Zadaj pytanie