KURS Leczniczy masaż dziecięcy Tuina

Chiński masaż Tuina jest niezwykle silną techniką równoważenia energetycznych przepływów w ciele oraz uruchamiania procesów oczyszczania. Wykazuje znakomite i szybkie rezultaty w ostrych stanach tj. gorączka, katar, kaszel. Natomiast to najważniejsze jego zadaniem nie jest jedynie usuwanie objawów a nie tylko eliminowanie przyczyn ich występowania. Masaż ten działając przyczynowo poprawia ogólną kondycje zdrowotną dzieci.

Tui Na jest szczególnie korzystną metodą wspomagania zdrowia dzieci, gdyż jest łagodna i nie wywołuje niepożądanych efektów ubocznych. Punkty nacisku są uruchamiane przy użyciu łagodnego nacisku, więc można manipulować ogólnym przepływem energii, podobnie jak w przypadku wykonywania akupunktury.

 

Warsztaty mają charakter praktyczno-teoretyczny, przeprowadzane są w kameralnych grupach. Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawami teoretycznymi oraz praktycznymi technikami, które będą mogli wykorzystać w dolegliwościach dziecięcych.

Moją misją jest wsparcie dla rodzin i nauka prostych elementów, które można stosować w stanach ostrych jak również codziennej profilaktyce.

 

Podczas warsztatów zapoznam Państwa z następującymi elementami:

  • jak radzić sobie z podwyższoną temperaturą;
  • w jaki sposób skracać długość infekcji górnych dróg oddechowych, kaszli, katarów;
  • regulowanie dolegliwości trawiennych tj. ulewanie, brak apetytu, kolki, bóle brzucha, zaparcia, biegunki;
  • nadmierne pobudzenie;
  • alergie;
  • trudności z zasypianiem;
  • wspieranie ogólnej kondycji dziecka i poprawa odporności.

 


Dowody kliniczne popierają stosowanie pediatrycznego Tuina

W Centrum Rehabilitacji w Tajlandii przeprowadzono badanie przez Towarzystwo Czerwonego Krzyża w celu porównania skuteczności Tui Na z terapią integracji sensorycznej dzieci autystycznych. Sześćdziesiąt dzieci w wieku poniżej 10 lat stanowiło przedmiot badań, a osoby otrzymujące leczenie masażu pediatrycznego tuinawykazały znaczną poprawę lęku, nadaktywności i jakości snu.

Inne badanie przeprowadzone w szpitalu Ruijin w Szanghaju, Chiny badało zastosowanie pediatrycznej Tuiny w leczeniu nocnego płaczu lub strachu nocnego. W tym klinicznym wykonaniu terapia Tuina wykonywana przez Dr. Shanana niemowlętach została przeprowadzaona z 90-procentowym sukcesem. Tylko dwóch chorych na dwadzieścia lat nie poprawiło się w ciągu 10 dni, wszyscy inni mogli spokojnie spać przez całą noc. Lekarz konsultingowy, ZhengLan-feng, wyjaśnił, że pediatryczny Tuina potrafił zrównoważyć ciepło w meridianie oraz poprawić niedobór zimna w śledzionie, która miała stanowić przyczynę zaobserwowanego nocnego płaczu.

Wreszcie pediatryczny Tuina został uznany za obiecujący sposób leczenia biegunki. Zespół lekarzy Uniwersytetu Medycyny Tradycyjnej Chińskiej przeprowadził analizę przypadku i stwierdził, że technika masażu była skuteczna u 95,7% pacjentów.

Masaż Tuina jest powrzechną terapią w chińskich szpitalach i praktyka medyczna potwierdza, że ​​pediatryczna Tuina jest skuteczną terapią na różne dolegliwości.

 
Najbliższe terminy warsztatów: 

8 (sobota) grudzień 2018 

godz. 15:00 

Healthy Center By Ann 

Anny Lewandowskiej 

ul. Czyżewska 7 


Warszawa 

 

http://healthycenterbyann.shoplo.com/kolekcja/frontpage/warsztaty-tuina-chinski-masaz-tuina-dla-dzieci

 

Cykl ZDROWE DZIECKO 

od 15 listopad 2018 10:30  przez kolejnych 5 tygodni 

Terapeutyczna Al. KEN 36a (wejście od Raabego), Warszawa

 

Zapraszam już do zapisów na kursy drogą mailową:
jbrejecka@gmail.com

 

 

 

Poprszednie edycje

Warszawa 

Kraków - 

Warszawa - 18 października 2017 - kolejne terminy zostaną ustalone niebawem.
Toruń - 17 listopada 2017 o godzinie 16:00 - 19:00 - dołącz do wydarzenia na facebooku
Kraków - 30 listopada 2017 o godzinie 17:00 - 20:00 - dołącz do wydarzenia na facebooku

Ilość miejsc ograniczona

Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe

 

Miejsce spotkań i zapisy:

- Warszawa - Samo Centrum Wszechświata ul. Chłodna 29

- Toruń - Ajanta Centrum Rozwoju ul. Szosa Chełmińska 238 (os. Wrzosy)

Kraków - ul. Zawiła 2

 

Zapisać się moża http://healthycenterbyann.shoplo.com/kolekcja/frontpage/warsztaty-tuina-chinski-masaz-tuina-dla-dzieci

Otrzymuję również proźby o zorganizowanie kursów w innych miastach. W związku z dużą ilością zapytań wkrótce odbędą się kursy w Krakowie. Zapraszam do wysyłanie propozycji współpracy w innych miastach.
Dodaj komentarz
Script logo
Zadaj pytanie