KURS Leczniczy masaż dziecięcy Tuina

Chiński masaż Tuina jest niezwykle silną techniką równoważenia energetycznych przepływów w ciele oraz uruchamiania procesów oczyszczania. Wykazuje znakomite i szybkie rezultaty w ostrych stanach tj. gorączka, katar, kaszel. Natomiast to najważniejsze jego zadaniem nie jest jedynie usuwanie objawów a nie tylko eliminowanie przyczyn ich występowania. Masaż ten działając przyczynowo poprawia ogólną kondycje zdrowotną dzieci.

Tui Na jest szczególnie korzystną metodą wspomagania zdrowia dzieci, gdyż jest łagodna i nie wywołuje niepożądanych efektów ubocznych. Punkty nacisku są uruchamiane przy użyciu łagodnego nacisku, więc można manipulować ogólnym przepływem energii, podobnie jak w przypadku wykonywania akupunktury.

 

Warsztaty mają charakter praktyczno-teoretyczny, przeprowadzane są w kameralnych grupach. Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawami teoretycznymi oraz praktycznymi technikami, które będą mogli wykorzystać w dolegliwościach dziecięcych.

Moją misją jest wsparcie dla rodzin i nauka prostych elementów, które można stosować w stanach ostrych jak również codziennej profilaktyce.

 

Podczas warsztatów zapoznam Państwa z następującymi elementami:

  • jak radzić sobie z podwyższoną temperaturą;
  • w jaki sposób skracać długość infekcji górnych dróg oddechowych, kaszli, katarów;
  • regulowanie dolegliwości trawiennych tj. ulewanie, brak apetytu, kolki, bóle brzucha, zaparcia, biegunki;
  • nadmierne pobudzenie;
  • alergie;
  • trudności z zasypianiem;
  • wspieranie ogólnej kondycji dziecka i poprawa odporności.

 


Dowody kliniczne popierają stosowanie pediatrycznego Tuina

W Centrum Rehabilitacji w Tajlandii przeprowadzono badanie przez Towarzystwo Czerwonego Krzyża w celu porównania skuteczności Tui Na z terapią integracji sensorycznej dzieci autystycznych. Sześćdziesiąt dzieci w wieku poniżej 10 lat stanowiło przedmiot badań, a osoby otrzymujące leczenie masażu pediatrycznego tuinawykazały znaczną poprawę lęku, nadaktywności i jakości snu.

Inne badanie przeprowadzone w szpitalu Ruijin w Szanghaju, Chiny badało zastosowanie pediatrycznej Tuiny w leczeniu nocnego płaczu lub strachu nocnego. W tym klinicznym wykonaniu terapia Tuina wykonywana przez Dr. Shanana niemowlętach została przeprowadzaona z 90-procentowym sukcesem. Tylko dwóch chorych na dwadzieścia lat nie poprawiło się w ciągu 10 dni, wszyscy inni mogli spokojnie spać przez całą noc. Lekarz konsultingowy, ZhengLan-feng, wyjaśnił, że pediatryczny Tuina potrafił zrównoważyć ciepło w meridianie oraz poprawić niedobór zimna w śledzionie, która miała stanowić przyczynę zaobserwowanego nocnego płaczu.

Wreszcie pediatryczny Tuina został uznany za obiecujący sposób leczenia biegunki. Zespół lekarzy Uniwersytetu Medycyny Tradycyjnej Chińskiej przeprowadził analizę przypadku i stwierdził, że technika masażu była skuteczna u 95,7% pacjentów.

Masaż Tuina jest powrzechną terapią w chińskich szpitalach i praktyka medyczna potwierdza, że ​​pediatryczna Tuina jest skuteczną terapią na różne dolegliwości.

 
Spotkania odbędą się
Aktualny cykl spotkań dobiegł końca. Następny kurs odbędzie się po wakacjach a daty i godziny nowych spotkań pojawią się niebawem.

Spotkania najczęsciej odbywają się w dwóch grupach godzinowych o godz. 13:00 oraz 16:30

Kolejny termin spotkania zostanie podany we wrześniu, można już zgłaszać chęć wziecia udziału w warsztatach, poinfomujemy państwa w pierwszej kolejności gdy tylko zapisy zostaną otwarte.

Ilość miejsc ograniczona

Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe

Inwestycja: 150 zł

Miejsce spotkań i zapisy:

Centrum Osteopatyczne, ul. Meksykańska 6, Warszawa

Zapisać się moża wysyłając e-mail na jbrejecka@gmail.com lub dzwoniąc pod nr tel. 721 430 680

 
Dodaj komentarz
Script logo
Zadaj pytanie